Park Przyjaciół Pustkowa

Niezwykle urokliwy Park Przyjaciół Pustkowa zlokalizowany jest zaraz przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei, nad samym brzegiem morza, którego szum słychać w całym parku. To miejsce, które uwielbiają turyści i mieszkańcy, ponieważ witają tu wszystkich pięknie przystrzyżone krzewy, kolorowe rabaty z kwiatami, plac zabaw dla dzieci i klimatyczne alejki wijące się wśród drzew. 

W maju 2013 r., już po rewitalizacji, park otrzymał oficjalną nazwę „Park Przyjaciół Pustkowa”. Nadanie tej nazwy to inicjatywa sołtysa Pustkowa i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa, dedykowana turystom i wszystkim tym, którzy ukochali sobie tę spokojną, nadmorską miejscowość.

W parku jest także jeszcze jedno, bardzo interesujące miejsce, w którym kostkę brukową ułożono w zupełnie niestandardowy sposób, tworząc obraz układu słonecznego. W dodatku, poszczególne jego części są podświetlone po zmroku, co daje fantastyczny efekt, szczególnie cieszący dziecięce oczy.

Park Przyjaciół Pustkowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Przyjaciół Pustkowa, zobacz gdzie w Pustkowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Przyjaciół Pustkowa.
  • Ulica
    Leśna
    Park Przyjaciół Pustkowa mieści się przy ulicy Leśna w Pustkowie
  • 72-344 Pustkowo
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij