Wszyscy, którzy poszukują chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku i nawału zawodowych/szkolnych obowiązków - i z takich czy innych względów nie mogą sobie pozwolić na wzięcie dłuższego urlopu - warto polecić przynajmniej parodniowy wyjazd. Np. weekend nad morzem w Pustkowie. Miejscowość niewielka, położona w szczególnie urokliwej części polskiego wybrzeża, a do tego blisko sąsiadująca ze słynnymi kurortami, takimi jak Pobierowo albo Rewal. A atrakcji co nie miara, i to przez okrągły rok.

Pierwszą rzeczą, która kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem, bez wątpienia jest plaża. Miękki biały piasek, bezchmurne niebo, gorące słońce, falujące masy wody… ale też porywisty, chłodny wiatr, gwałtowne sztormy i wyrzucone na brzeg stosy morskich roślin. To już w sezonie jesienno-zimowym. Weekend w Pustkowie poza sezonem 2016 również może być interesujący, choćby z uwagi na unikalne krajobrazy czy poszukiwaczy bursztynu. Poza tym spacerowanie i bieganie, połączone z wdychaniem przesyconego jodem powietrza, sprawdza się praktycznie niezależnie od pory roku i pogody.

Brzeg morza nie jest jedynym miejscem, do którego warto się udać. Przemiłe, romantyczne wieczory w trakcie weekendu nad morzem w Pustkowie gwarantuje także przepiękny Park Przyjaciół Pustkowa. Zachwyca bogactwem zieleni, malowniczymi alejkami wśród drzew i prawdziwie magicznym nastrojem. Z myślą o dzieciach zbudowano nowoczesny plac zabaw, posiadający szereg huśtawek, zjeżdżalni, karuzel czy pole do gry w szachy/warcaby. Nad całością góruje wywołujący skojarzenia z zakopiańskim Giewontem Bałtycki Krzyż Nadziei.

Mały wypad na weekend nad morze do Pustkowa to także świetne rozwiązanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Na miejscowych kortach tenisowych regularnie organizowane są turnieje dla amatorów (w 5 kategoriach), a w pobliżu znajduje się wiele interesujących obiektów i sportowych miejscówek. Od klifów w Trzęsaczu skąd startują paralotniarze, przez pole do minigolfa, ośrodki jazdy konnej czy baseny, aż po kilka skateparków czy dysponujące szeroką ofertą kompleksy sportowe w Rewalu i Pobierowie.

W okolicy nie brakuje też historycznych i zabytkowych obiektów do zwiedzenia, muzeów i rozrywkowych quasi-wystaw do obejrzenia czy czarujących nietkniętą przyrodą zakątków do podziwiania. Dzięki temu w weekend nad morzem w Pustkowie w 2016r. każdy znajdzie coś, co pozwoli mu wypocząć tak, jak najbardziej lubi.

REKLAMA: Jeśli wolisz góry wybierz się na weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.


Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij