Atrakcje turystyczne Pustkowo i okolica

Dlaczego warto na poważnie zastanawiać się nad wypoczynkowym przyjazdem do Pustkowa? Odpowiedź może być tylko jedna - dla tutejszych plaż, absolutnie wyjątkowych w skali całego polskiego wybrzeża. 50 metrów złocistego piasku pomiędzy zazielenionymi wydmami a spienionymi bałwanami morskich fal to tutaj norma. Tyle miejsca na doskonałym kąpielisku to jak na nasze warunki wielka atrakcja i niebywała rzadkość. A mimo tego niepodważalnego atutu miejscowość nie zalicza się (jeszcze) do tych najpopularniejszych w kraju kurortów letniskowych nad Bałtykiem.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Niby mieści się on w Dziwnowie, lecz warto się w taką samochodową podróż wybrać. Dla absolutnie unikalnych wrażeń, których z Pustkowem nie ma szans doświadczyć.

W wakacje na pustkowskim kąpielisku pojawiają się różne udogodnienia dla wczasowiczów. Zarówno tych dorosłych (np. barowe ogródki), jak i dla dzieci (boiska, trampoliny itd.). Jednak wbrew obiegowym opiniom, atrakcje Pustkowa wcale nie kończą się wyłącznie na plaży. Zwłaszcza, iż miejscowość położona jest na Wybrzeżu Rewalskim, gdzie w kilku sąsiadujących ze sobą kurortach jest pełno miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jedną z ważnych kategorii są obiekty sportowe.

Takową atrakcją w Pustkowie są głównie korty tenisowe - kilka ośrodków wypoczynkowych ma takie na wyłączność swoich gości, ale są też obiekty ogólnodostępne (choć odpłatne). Przy ulicy Spacerowej regularnie organizowany jest turniej dla amatorów. W lipcowym Pustkowo Cup miłośnicy białego sportu rywalizują w pięciu kategoriach, a wyróżniający się zawodnicy mogą liczyć na ciekawe nagrody. Trzeba jeszcze wspomnieć o licznych trasach rowerowych oraz pieszych szlakach na terenie gminy, np. o Zachodnim Szlaku Łącznikowym.

Baza rekreacyjna nie jest w miasteczku zbytnio rozbudowana, ale wszelkie braki w atrakcjach dla aktywnych w Pustkowie nadrabiają kompleksy sportowe w pobliskich miejscowościach. W Niechorzu, Rewalu oraz Pobierowie funkcjonują duże centra, z wieloma boiskami wszelkiego typu. Obecne są również skateparki. Bardzo interesujące możliwości czekają w Trzęsaczu - jest tu sporo niezłych punktów dla paralotniarzy, specjalny tor do zabawy z quadami czy pole do minigolfa. W okolicy jest też kilka stadnin koni oraz basenów. W wielu nocnych lokalach można liczyć na stoły bilardowe czy rzutki, lecz najlepsza kręgielnia znajduje się w Pogorzelicy.

Naturalnie Pustkowo ma też atrakcje dla dzieci - w końcu każdy wakacyjny kurort po prostu musi być dobrze przygotowany do tego, by najmłodszym turystom zapewnić godziwą rozrywkę. Niezłym miejscem do zabaw jest Park Przyjaciół Pustkowa, w którego centrum ustawiono Bałtycki Krzyż Nadziei - wzorowany na tym, który zdobi czubek Giewontu w Zakopanem. A co można znaleźć w okolicy? Dużo dobrego! W Pobierowie warto wstąpić do Magicznego Domku. Niechorze kusi Muzeum Figur Woskowych, gdzie nie brakuje bajkowych postaci, a także kolorową motylarnią i oryginalnym pomnikiem foki Depki. Sporym wzięciem cieszą się też parki linowe (na Wybrzeżu Rewalskim są 3 takie) oraz parki rozrywki: takie jak rewalski Park Wieloryba czy dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. À propos pociągów - wielką atrakcją dla dzieci w Pustkowie jest Nadmorska Kolejka Wąskotorowa. Składy w stylu retro zatrzymują się na 14 różnych stacjach w pasie Pogorzelica - Gryfice.

A co z zabytkami i muzeami do zwiedzania? Rozumianych w ten sposób ciekawych miejsc w Pustkowie tak na dobrą sprawę nie ma w ogóle. Ale miłośnicy historii nie muszą się specjalnie zamartwiać - już w promieniu 10 kilometrów sytuacja zmienia się diametralnie. W tej niewielkiej odległości znajdują się m.in. niechorskie Muzeum Rybołówstwa Morskiego, służąca za doskonały punkt widokowy latarnia morska z XIX wieku czy ruiny średniowiecznego kościoła na skarpie w Trzęsaczu. A to tylko 3 najciekawsze obiekty. Na uwagę zasługują też Multimedialne Muzeum na Klifie, pozostałości imponującego niegdyś pałacu w Dreżewie czy… opuszczony domek letniskowy w Pobierowie, w którym kiedyś pomieszkiwała Ewa Braun.

Pustkowo atrakcje turystyczne zapewnia w całkiem sporej ilości, dostarcza też bardzo szerokiej palety doświadczeń. Oczywiście najprzyjemniej urlop spędza się tutaj w środku słonecznego lata, jednak poza sezonem - nawet zimą - jest w okolicy sporo rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

rozwiń
Atrakcje turystyczne Pustkowo i okolica

Miejsce idealne dla każdego, dosłownie dla każdego. Miniaturowy świat latarni morskich i kolejek...

Ania Merecik

Rewelacja! Ciuchcie śmigające w miniaturowym świecie, wzorowo odtworzone latarnie morskie. Dzieci...

Michał
kmDziwnów Park Miniatur i Kolejek

Fajna sprawa, bardzo dobry pomysł architektoniczny....

Krzysztof
kmRewal Rewalskie wieloryby

Park Wieloryba w Rewalu to atrakcja głównie dla młodszych, aczkolwiek dorośli również coś sta...

Michał

Polecam zdecydowanie dla dzieci. Park jednakże wymaga inwestycji, co nie usprawiedliwia drogich bil...

Krzysztof
kmRewal Park Wieloryba

Wspaniała rozrywka dla wszystkich którzy potrzebują odrobiny adrenaliny i nie boją sie wysokośc...

Tomasz Oleszek
kmRewal Park linowy Gibon
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij