Pustkowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Pustkowa

Nadmorska wieś wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim – Pustkowo – ma bezpośredni dostęp na bałtyckiej plaży. Dojechać tu można drogą wojewódzką nr 102, która łączy drogę krajową nr 3 koło Międzyzdrojów z Kołobrzegiem. Pustkowo znajduje się pomiędzy Rewalem a Pobierowem. Droga nr 102 biegnie równolegle do linii brzegowej, po stronie południowej miejscowości. Istnieje również możliwość dojazdu do Pustkowa z Pobierowa – należy kierować na wschód ul. Grunwaldzką.

Bezpośrednio do Pustkowa nie ma możliwości dojechania pociągiem – aby dojechać tutaj z bardziej odległych rejonów Polski, najlepiej wysiąść na dworcu kolejowym w Szczecinie przy ul. Kolumba. Stąd odjeżdżają autobusy bezpośrednio do Pobierowa. Aktualne rozkłady zarówno kolejowe, jak i autobusowe znajdują się na stronie internetowej GoEuro.pl – serwis funkcjonuje na zasadzie praktycznej wyszukiwarki, która znajduje dostępne połączenia oraz podaje informacje o cenach i przewidywanym czasie podróży. Do Pustkowa można dojechać także m.in. z Poznania – autobusem PKS. Kursują tutaj także m.in. Mokrzycki Bus, PKS Świdnica, Polbus i Grześ.

Busy w Pustkowie zatrzymują się przy ul. Kamieńskiej (droga wojewódzka nr 102) – w centralnej części miejscowości, niedaleko Parku Wieloryba. Łatwo tu dotrzeć na piechotę z każdego miejsca wsi – nawet z najodleglejszego jej zakątka odległość do przystanku nie jest większa niż kilkaset metrów. Na obszarze Pustkowa działa też kilka firm świadczących usługi przewozu osób taksówkami, które mają siedziby w okolicznych większych miejscowościach, m.in. w Gryficach i Grzybowie. Aby dojechać do Pustkowa z Koszalina, trzeba pokonać około 100 km. Odległość ze Szczecina to 106 km. Warszawa oddalona jest o 581 km, Poznań – 276 km, Kraków – 722 km, Gdańsk – 280 km, Wrocław – 449 km, a Białystok – 636 km.

rozwiń
Pustkowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij